Selle asemel, et töötajate erinevusi karta või üritada neid ühtlustada, on edukad organisatsioonid õppinud neid erinevusi strateegiliselt ära kasutama, kirjutab Elisa jätkusuutlikkuse juht Aigi Kukk.

- Terve sisekliimaga töökollektiivis julgevad inimesed olla sellised, nagu nad on. Niimoodi pääsevad nende erinevad tugevused esile. “Ka mitmed uuringud näitavad, et kognitiivselt mitmekesised meeskonnad lahendavad probleeme kuni 60% kiiremini kui homogeensed meeskonnad,” kirjutab Elisa jätkusuutlikkuse juht Aigi Kukk.
- Foto: Jake Farra
Organisatsiooni tugevus ja kestlikkus ei peitu ainult strateegias ja tulemustes, vaid selles, kuidas inimesed mõtlevad ning kas nad seda väljendada julgevad. Kui arvamuste paljusust ei peeta ohuks, vaid väärtuseks, siis sünnivad paremad otsused, kasvab organisatsiooni loovus ja paraneb vaimne heaolu töökeskkonnas. Töökeskkonnas peab olema ruumi nii erinevatele kultuuridele kui rahvustele, aga ka eri arvamustele ja ideedele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Arvamusliidrite küsitluse ülevaade
Kestlikkusele pühendunud ettevõtjad tervitavad ESG korra lõdvendusi, kuid tegevusi pausile ei pane. Nüüd saab päris mõjule keskenduda, selgus Kestlikkusuudiste arvamusliidrite küsitluses.
Uuringud näitavad, et juhtimise stiil mõjutab otseselt seda, kui õiglasena tajuvad töötajad tasustamist ja kui motiveeritud nad on. Näiteks leiti ühes uuringus, et kaasava juhtimisstiili korral oli tööga rahulolu 30% kõrgem kui autoritaarse stiili puhul, ütleb juht ja koolitaja Kaido Pajumaa.
Täna tähistatakse Eestis võrdse palga päeva. See tähendab, et naistel tuleb tänavu töötada meestega võrdse palga teenimiseks 33 päeva rohkem. Palgalõhe on Eestis aastatega vähenenud, aga on ikka Euroopa suurim. Ka paistame Euroopas negatiivselt silma selle poolest, et majanduslik võim on meeste käes.
Baltikumi suurim metalluste tootja Tammer lõi aasta alguses roheklubi, et üheskoos töökeskkonda parandada ja töötajate teadlikkust tõsta. Roheklubi eestvedajad tõdevad, et üksi ei ole mõtet sellist klubi alustada ja hulluks ei tasu minna.
Toidutööstusettevõtte Paulig Grupi turundusjuht Mariell Toiger usub, et kestlikkus ei tohi olla lihtsalt üks igav kohustus, vaid loomulik osa sellest, kuidas me indiviidide ja ettevõtetena iga päev toimetame. „Päeva lõpuks on see maailma, inimeste ja ka äri huvides. Surnud planeedil ei saa äri teha,“ ütles ta raadiosaates „Juhtides tulevikku”.